Anna Węglarz
ul. Szalaya 16, 34-460 Szczawnica
tel:502850857 lub (018)2621372 szczawnica.nocleg@tlen.pl
Szczawnica - noclegi, wynajem pokoi
Jeśli szukasz wymarzonego miejsca by odpocząć, spędzić czas z najbliższymi, skorzystać z atrakcji małego miasteczka lub odbyć niezapomniane górskie wycieczki, to świetnie trafiłeś. Nasza kwatera usytuowana jest w samym sercu Szczawnicy, urokliwego uzdrowiska. Za oknami góry, dokoła cichy szum Grajcarka. W odległości nie więcej niż 300 m znajduje się Stacja Kolejki Linowej na Palenicę, ścieżka rowerowa na Słowację, sklepy, puby, restauracje... To idealne miejsce, dla Tych, którzy kochają przyrodę, spacery oraz wycieczki. W okolicy znajduje się Park Dolny, Park Górny, uzdrowiskowa cześć Szczawnicy, pijalnie wód mineralnych. To również idealna baza noclegowa, dla Tych którzy planują wycieczki w Pieniny, do Czorsztyna, Niedzicy, Jaworek, spływ Dunajcem, a zimą korzystanie ze stoków narciarskich. Oferujemy pokoje z łazienkami,tanie noclegi.

Zapraszamy serdecznie!

sobota, 17 kwietnia 2010

WIDOKI Z OKIEN - OTOCZENIE BUDYNKU

Kwatera usytuowana jest w samym centrum Szczawnicy. Piękne góry otaczające miasteczko można obserwować niemalże z każdego z okien pensjonatu. Od wschodniej strony znajduje się góra Jarmuta (794 m n.p.m.),na szczycie której usytuowany jest przekaźnik telewizyjny.




Według przekazów na szczycie Jarmuty stać kiedyś miała świątynia pogańska, a nazwa wzniesienia pochodzić ma od rzekomego imienia dawnego bóstwa. W XVIII wieku istniały tutaj kopalnie niskoprocentowych rud srebra, założone przez księcia P. K. Sanguszkę, ówczesnego właściciela okolicznych terenów. Pozostały po nich wykute w skale sztolnie o długości kilkudziesięciu metrów. Jest to tzw. Bania w Jarmucie – kopalnia srebra z lat 1732–1739, znajduje się ona na wschodnim zboczu i jest niedostępna dla turystów.(źródło - wikipedia).






Na pierwszym planie ogród, idalne miejsce na odpoczynek oraz do zabawy dla najmłodszych. W pobliżu malowniczy mostek prowadzący na drugą stronę Grajcarka. Rzeka ta płynie przez Jaworki, Szlachtową i uchodzi do Dunajca w Szczawnicy, tuż powyżej charakterystycznej skały Kotuńka, na wysokości 430 m n.p.m.



Poranek nad Grajcarkiem wygląda niezwykle malowniczo. Szybujące nad rzeką kaczki oraz powoli unoszące się mgły nadają niezwykły klimat temu miejscu.



Od strony południowej znajduje się Palenica. Z okien domu można obserwować jedną z najciekawszych atrakcji Szczawnicy - czteroosobową kolejkę krzesełkową prowadzącą na szczyt góry. Na Palenicy znajduje się również trasa narciarska, sztucznie naśnieżana i oświetlana po zmroku.

Od strony zachodnio - północnej znajduje się kolejny górski szczyt - Bryjarka. Szczyt ten był od dawna celem spacerów mieszkańców Szczawnicy i kuracjuszy jej uzdrowisk. W 1897 i 1901 wykonano na szczyt spacerowe ścieżki i ławki. Drewniany krzyż znajdował się tutaj już od 1860, w 1867 został zastąpiony dużym krzyżem modrzewiowym, jednakże krzyż ten podczas burzy w 1902 złamał się. Wówczas to krakowska firma Józefa Góreckiego (ta sama, która wykonała krzyż na Giewoncie) wykonała i zamontowała nowy krzyż żelazny ( źródło - wikipedia).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz